UAH

http2 З моменту свого появлення на початку 1990-х років HTTP лише кілька разів серйозно переглядався. Остання версія - HTTP 1.1 - використовується вже понад 15 років. У епоху динамічного оновлення контенту, ресурсомістких мультимедійних форматів і надмірного прагнення до покращення продуктивності вебу, технології старих протоколів перейшли в категорію морально застарілих. Усі ці тенденції вимагають значних змін, які надає HTTP/2.

Головна мета розробки нової версії HTTP полягала в забезпеченні трьох властивостей, які рідко асоціюються з одним лише мережевим протоколом, без необхідності використання додаткових мережевих технологій - простота, висока продуктивність і стійкість. Ці властивості забезпечуються завдяки зменшенню затримок при обробці браузерних запитів за допомогою таких заходів, як мультиплексування, стиснення, пріоритезація запитів і відправка даних за ініціативою сервера (Server Push).

Як удосконалення HTTP використовуються такі механізми, як контроль потоків (flow control), апгрейд (upgrade) і обробка помилок. Вони дозволяють розробникам забезпечувати високу продуктивність і стійкість веб-додатків. Колективна система (collective system) дозволяє серверам ефективно передавати клієнтам більше контенту, ніж вони запитали, що запобігає постійним запитам інформації, поки сайт не буде повністю завантажений у вікні браузера. Наприклад, можливість відправки даних за ініціативою сервера (Server Push), надана HTTP/2, дозволяє серверу віддавати одразу весь контент сторінки, за винятком того, що вже є в кеші браузера. Накладні витрати протоколу мінімізуються за рахунок ефективного стиснення HTTP-заголовків, що підвищує продуктивність при обробці кожного браузерного запиту і відповіді сервера.

http/2

Хостинг з підтримкою HTTP/2

Тестуй безкоштовно 7 днів!
дізнатися більше
від $1.70

Чому важливо шукати можливості прискорити завантаження сторінок сайту?

Джон Мюллер, аналітик з команди Google Webmaster Trends, у своєму блозі написав, що наявність на сайті підтримки HTTP/2 не є безпосередньо фактором ранжування в Google. В той же час, швидкість завантаження - сама по собі значний фактор ранжування, тому має сенс почати використовувати HTTP/2 для SEO-продвиження.

Він додав, що саме прискорення роботи сайту повинно позитивно впливати на ранжування за рахунок поведінкових факторів. У "швидшої" сторінки менший відсоток відмов - ймовірно, більше користувачів щось зроблять на такій сторінці, і це вплине на ранжування в пошуку.

Джон Мюллер також повідомив, що Googlebot скоро почне підтримувати HTTP/2. І хто знає - можливо, в майбутньому наявність HTTP/2 на сайті стане ранжувальним фактором. Адже пошуковики постійно змінюють алгоритми.

Чи дає щось HTTP/2 веб-розробникам?

Так! HTTP/2 дозволяє позбутися від цілої низки старих трюків, спрямованих на прискорення завантаження сторінок без HTTP/2. Перерахуємо їх:

  • домен-шарування або використання кількох пов'язаних доменів для завантаження файлів, щоб дозволити більше TCP-з'єднань;
  • спрайти з зображень - об'єднання зображень в один файл для зменшення кількості запитів. Однак такий файл повинен спочатку повністю завантажитися, перш ніж буде показане хоча б одне зображення. Крім того, обробка великих файлів вимагає більше пам'яті;
  • об'єднання файлів CSS і Javascript, що також робиться для зменшення кількості запитів, але збільшує використану пам'ять;
  • домени без cookie: завантаження зображень, CSS і Javascript з іншого домену, де не використовуються cookie.
  • домен-шарування або використання кількох пов'язаних доменів для завантаження файлів, щоб дозволити більше TCP-з'єднань;

Реквізити: Україна, 61202, Харків, пр. Людвіга Свободи 26/298.
ФО-П Харитінов Віталій Сергійович
р/р 26000052329554
IBAN: UA073515330000026000052329554
МФО 351533
ІПН 2743208017
АТ КБ "ПриватБанк"
mail:
Документи:
Служба підтримки: телефон + 380 57 7209279
створити тікет